Nå hela landet!

Vill du nå aktiva människor som bor i mindre städer och på landsbygden ska du annonsera på Land.se. Sajten för hela landet med allt från samhällsengagerande innehåll till tips, idéer och inspiration där användarna delar med sig och påverkar innehållet.

Ingen annan mediekanal intresserar sig på riktigt för denna målgrupp. I vardag och fest är vi med våra användare. Med ett äkta engagemang för de frågor som berör hela landet får vi mycket trafik och lång lästid på sajten. För dig som annonsör skapar vi en ren och attraktiv annonsmiljö där dina budskap verkligen når fram. Dessutom har vi bara ett fåtal annonsutrymmen. Allt för att din annons verkligen ska synas.

Sajtens innehåll och funktioner byggs tillsammans med våra användare. De bidrar med innehåll och åsikter. Därför skapar Land.se engagemang och innehålla kunskap och inspiration från dem som vet mest och bäst – de mest intresserade och kunniga i olika ämnen runt om i vårt avlånga land.

 Annonsinformation med prislista finns här

Exempel på ämnen du hittar på land.se: Mat & råvaror, ny teknik & innovationer, företagande på landsbygden, renovering, hälsa, nya energikällor, ny ekonomi, bredband, populärkultur, ensamhet.

Välkommen att kontakta oss

Helena Rissel, digital affärschef
helena.rissel@lrfmedia.se
070-676 26 00

Marcus Danielsson, KAM
marcus.danielsson@lrfmedia.se
070-629 55 38

Anders Deutgen, bilagechef
anders.deutgen@lrfmedia.se
070-157 06 41

Roger Mattsson, KAM
roger.mattsson@lrfmedia.se
070-787 05 00

Kristina Tellander, försäljningschef
kristina.tellander@lrfmedia.se
08-588 367 77

Ingemar Falk, kommersiell redaktör
ingemar.falk@lrfmedia.se
08-588 368 91

Eftertext

Lena Jacobs, mediesäljare
lena@adviser.se
040-643 04 10

Sebastian Tibbling, mediesäljare
sebastian@adviser.se
a08-408-055 55

Annonsering alkoholhaltiga drycker

Anders Gimner, mediesäljare
anders@businessfactory.se
070-865 36 03